Septoplasti Türkiye Ücretleri 2024

Septoplasti, nazal septumdaki (burun delikleri arasındaki bölme) kusur ve şekil bozukluklarının cerrahi olarak düzeltilmesidir. Septum, burnun orta kısmında yer alan ve bir burun boşluğunu diğerinden ayıran, kemik ve kıkırdaktan oluşan bir yapıdır. Septum deviasyonu burnun bir tarafını tıkayabilir ve hava akışını önemli ölçüde bozabilir.
Septoplasti, orta hat pozisyonunda septumu mümkün olduğu kadar düzleştirmeye ve sapmış kısmı çıkararak ve kalan kemik ve kıkırdak yeniden yapılandırılarak hava yolunu açmaya çalışır.

SEPTOPLASTİ ÖRNEKLERİ AŞAĞIDAKİLERİ İÇERMEKTEDİR:

Sapmış bir nazal septum, burun delikleri arasındaki bölmenin (septum) düz bir dikey hizada olmadığı bir durumdur. Sapmış bir nazal septum, hava akışının tıkanmasına neden olabilir. Sapmış bir nazal septum, doğum kusurundan veya yaralanmadan kaynaklanabilir. Burun ve burun boşluğunu etkileyen yarık defektlerinin düzeltilmesi Septoplasti, genel anestezi altında yapılan ayakta tedavi işlemidir. İlişkili riskler enfeksiyon, septal hematom, perforasyon ve kanama olabilir.

BURUN ESTETİĞİ

ÖNCESİ & SONRASI

Hepsini gör

Septoplasti nelere çözüm sunuyor?

Deviasyon hastaları sıklıkla burun tıkanıklığı ve burundan nefes almada zorluk şikayetiyle bize başvuruyor. Genellikle travma sonucu oluşan deviasyonlar, burun tıkanıklığı ve burunda şekil bozukluğu da meydana gelir.

Burun tıkanıklığı ve şekil bozukluğu dışında deviasyonlu hastalar şiddetli baş ağrısı, horlama, koku alma bozukluğu, tekrarlayan burun kanamaları, burunda kabuklanma, sık üst solunum yolu enfeksiyonları ve bunun sonucunda sık sık sinüzit atakları gibi şikayetlerle bize başvuruyorlar.

Baş ağrısı şikayetiyle bize başvuran hastalarda Göz, Nöroloji ve Fizik Tedavi muayeneleri sonrasında bu bölümlerde baş ağrısına neden bir neden bulunamazsa, detaylı Kulak Burun Boğaz muayenesi sonrasında baş ağrısının genellikle deviasyondan veya deviasyonun eşlik ettiği sinüzitten kaynaklandığını görüyoruz. . Şunu unutmamak gerekir; Bazen deviasyonun varlığı bile sinüzit olmasa bile baş ağrısına neden olabilir.

Burun Estetiği

ÖNCESİ
SONRASI

VİDEO

HEPSİNİ GÖR
SSS

No data available

logo