Türkiye'de ve İstanbul'da Burun Estetiği Fiyatları 2024

Türkiye'de Rinoplasti, İstanbul Sıklıkla burun estetiği veya burun ameliyatı olarak adlandırılan burun estetiği, estetik mesleğin en üst seviyesi ve plastik cerrahın mükemmel cerrahi tekniğinin sonucu olan en karmaşık işlemdir.
Burun ameliyatı hassas bir operasyon olmasına rağmen, plastik cerrahların hastanın ömrü boyunca sürecek öngörülebilir sonuçlar elde etmeyi amaçlaması nedeniyle Türkiye'de rinoplastinin en çok tercih edilen yüz estetiği ameliyatı olduğu düşünülmektedir.

Rinoplasti Nedir?

Burun estetiği olarak da bilinen rinoplasti, burun iskeletini yeniden şekillendiren, altta yatan yapıların değişmesine ve böylece burnun şeklinin ve fonksiyonunun iyileştirilmesine yönelik cerrahi bir işlemdir. Bazı hastalar burunları ile yüzün geri kalan özellikleri arasında bir denge sağlamak, bazıları ise temiz ve sakin bir nefes alabilmek için burun estetiği ameliyatı geçirirler. Tedavi amaçlı iş cerrahisi, tıbbi prosedür ve kaliteli bakımın bir kombinasyonunu gerektirdiğinden, Türkiye'de burun estetiği yaklaşımları, hastanın gereksinimleri ve beklentilerine göre cerrah tarafından planlanmaktadır.

BURUN ESTETİĞİ

ÖNCESİ & SONRASI

Hepsini gör

Burun Cerrahisi Yaklaşımları

Burun estetiği ameliyatı, yani solunum fonksiyonunun iyileştirilmesi veya burnun morfolojisinin geliştirilmesi anlamına gelen burun estetiği ameliyatında, burun estetiği cerrahı ya fonksiyonel ya da estetik plastik cerrahi uygular. Bu teknikler cerrah tarafından burnun belirli anatomik bölümlerini iyileştirmek veya değiştirmek için uygulanır. Tüm burunlar benzersiz olduğundan operasyon her hasta için bireyselleştirilmelidir. Bu cerrahi operasyonlar görüş ve uygulama çeşitliliğine göre açık (eksternal) ve kapalı (endonazal) olmak üzere iki farklı yaklaşımla gerçekleştirilir. Türkiye'de burun estetiği cerrahı, en uygun burun estetiği ameliyatı yaklaşımını belirlemek için burun diseksiyonunu, kişisel özellikleri ve yüz estetiğini değerlendirecektir.

Burun Estetiği

ÖNCESİ
SONRASI

VİDEO

HEPSİNİ GÖR

RİNOPLASTİ TÜRLERİ

Burun estetiği ameliyatları açık ve kapalı teknik olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Fonksiyonel burun estetiği ile estetik, burun tıkanıklığı vb. fonksiyonel problemler çözüme kavuşturulur. Ayrıca ilk burun estetiği sonrasında tekrar yapılan ameliyata da revizyon burun estetiği adı verilmektedir.

Kozmetik

Çoğu rinoplasti ameliyatı, burun boyutunu küçültmek, projeksiyonu, şeklini değiştirmek, tümseği yumuşatmak, düz bir köprüye hacim kazandırmak veya aşırı büyük burun deliklerinin boyutunu ve şeklini değiştirmek gibi kozmetik nedenlerden dolayı burun görünümünü iyileştirmek için gerçekleştirilir.

Revizyon

Kötü uygulanmış veya başarısız bir burun estetiği, revizyon ameliyatını gerektirebilir. Bazı hastalar ameliyattan sonraki birkaç yıl içinde burun yapısında çökme yaşar veya çok fazla ya da çok az şeyin düzeltildiğini ya da optimal olmayan bir sonuçla bırakıldığını hissederler.

SSS

No data available

logo