Revizyon (İkincil) Rinoplasti Türkiye Fiyatı 2024

Türkiye'de Revizyon Rinoplasti, İstanbul Revizyon rinoplasti, rinoplasti ameliyatında oldukça uzmanlaşmış bir uygulamadır. Bu ameliyatlarda daha önce geçirilmiş burun ameliyatı sonucu ortaya çıkan sorunlar düzeltilerek daha önceki ameliyatlarda elde edilen boyut, genişlik, profil, uç ve burun asimetrisi kendiliğinden giderilir. Ayrıca burundaki yapısal bozukluk sonucu ortaya çıkan solunum probleminin giderilmesine de yardımcı olur. Gerektiğinde genellikle kaburga veya kulak kıkırdağından elde edilen greftler tercih edilerek sorunlar düzeltilmeye çalışılır.

Revizyon burun estetiği ilk akla gelen şekil bozukluğu olsa da sağladığı fonksiyonel etki de bir o kadar önemlidir. Burun ameliyatı, burun ile burun arasında küçük bir miktar boşluğun kaldırıldığı cerrahi bir işlemdir. Bu ve buna benzer birçok estetik ve fonksiyonel kusur Sekonder rinoplasti olarak da adlandırılan revizyon ameliyatı da kaldırılabilmektedir. Türkiye'de Revizyon Rinoplasti, uygulanabilir tüm cerrahi tekniklerle başarıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Türk klinikleri ve hastaneleri de bu ameliyata uygundur. Farklı bir doktor tarafından ameliyat edilseniz bile Türkiye'de revizyon burun estetiği ameliyatı olabilirsiniz. Bunda bir dezavantaj var. Deneyimli Türk cerrahlar tarafından yapılan revizyon ameliyatları her zaman başarılı sonuçlar vermektedir.

Revizyon Rinoplasti Nedir?

Revizyon Rinoplasti, ilk rinoplastiden sonra devam eden veya ortaya çıkan istenmeyen bir durumu düzeltmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. İlk ameliyattan sonra burnun görünümünü veya işlevselliğini yeniden sağlamak için yapılır. Revizyon oranları genel olarak cerrahın tecrübesine göre değişmektedir. Ancak bazı durumlarda cerrahların tecrübe ve uzmanlıklarına bakılmaksızın revizyona da ihtiyaçları olabilir. Bunun nedeni burun estetiği operasyonlarının karmaşıklığından kaynaklanmaktadır ve bazen ameliyat başladıktan sonra beklenmedik durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bazı durumlarda burnun karmaşık yapısından dolayı iyileşme sürecinde komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir.

BURUN ESTETİĞİ

ÖNCESİ & SONRASI

Hepsini gör

Revizyon Rinoplasti Kimlere Uygundur?

Revizyon burun estetiği, hastanın yeni burnundan memnun olmadığı, istenmeyen düzensizlikler, çökme, şekil bozukluğu, nefes alamama gibi sorunlar nedeniyle burnun yenisiyle değiştirildiği cerrahi bir işlemdir. Revizyon burun estetiği ameliyatının amacı, burnun anatomik yapısını ve görünümünü doğal, hastanın yüz yapısına uygun hale getirmek ve burundaki olumsuzlukları yeniden oluşturmaktır. 18 yaş ve üzeri tüm hastalara uygulanabilir. Eğer hastanın çok ciddi sağlık sorunları varsa 16 yaşına kadar bu ameliyat yapılabilmektedir.

Burun Estetiği

ÖNCESİ
SONRASI

VİDEO

HEPSİNİ GÖR

Revizyon Rinoplasti Nasıl Yapılır?

Detaylı bir muayenenin ardından doktor size sorunun nasıl ve neden oluştuğunu anlatacak ve olası sorunlara odaklanarak çözümleri sizinle tartışacaktır. Yapılması gerekenleri anlatarak ihtiyaçlarınıza özel kişiye özel çözümler üretir. Öncelikle ameliyat doğası gereği kişiye göre değişmektedir. Estetik burun ameliyatında burun içindeki kıkırdak kullanılarak burnun konumu değiştirilip yeniden konumlandırılması ile burun şekillendirilir. İlk ameliyatlarda burundaki kıkırdakların tamamı kullanılıyorsa revizyon ameliyatlarında kulaktan veya kaburgadan kıkırdak alınır. Kemik veya kıkırdak takviyesinde alerjik reaksiyon riski taşımaması nedeniyle hastanın kendi vücudundan alınan kıkırdak ve dokular kullanılır. Revizyon burun estetiği genel anestezi ile yapılır.

Revizyon Rinoplasti Neden Gereklidir?

Revizyon rinoplasti, daha önce burun estetiği yaptırmış ancak sonuçtan memnun olmayan veya nefes almada zorluk, burun tıkanıklığı gibi sorunlar yaşamaya devam eden kişilerin sıklıkla başvurduğu bir işlemdir. Revizyon burun estetiği ilk burun estetiğine göre çok daha zor bir işlemdir. Bunun nedeni anatomik planların değişmesi ve eksik dokuların varlığıdır. Ameliyatın başarısı, fizyolojik fonksiyonların düzeltilmesinin yanı sıra burunda meydana gelen sorunların teşhis edilmesi ve düzeltilmesi de dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Bunlar kişinin hayatının konforu açısından çok önemlidir. Revizyon rinoplasti ameliyatı genellikle mevcut sorunların düzeltilmesi için kıkırdak gerektirir. Burun içinden alınan kıkırdak yetersiz ise kulak kepçesinden kıkırdak alınır. Buna alternatif olarak kaburgadan çıkarılacak kıkırdak da kullanılabilir. Ortaya çıkan kıkırdak mevcut sorunu giderir.

Revizyon Rinoplasti Ne Zaman Yapılmalıdır?

Revizyon Rinoplasti, burun ameliyatı sonrasında oluşan memnuniyetsizliği düzeltmek için yapılır. Bu nedenle hasta sürekli olarak ilk ameliyat sonrasında yaşanan sorunlara odaklanır. Bu sorunları düzeltmek amacıyla genel anestezi altında yapılan ameliyatlar ikincil burun ameliyatı revizyonu kapsamına girmektedir. Burun ameliyatlarının 12 aya kadar süren bir iyileşme süreci vardır. Bu nedenle revizyon ameliyatının ilk ameliyattan en az 12 ay sonra yapılması gerekmektedir.

SSS

No data available

logo