Ultrasonik Rinoplasti

Burun estetiği operasyonlarında artık ultrasonik teknolojilerden yararlanılmaktadır. Burun estetiği ameliyatlarında iyi sonuçlar elde etmek için uzmanlar, kemik testere, karbür raspa ve güç destekli raspa dâhil geniş bir aletler yelpazesine sahiptir. Bununla birlikte bu aletlerin her biri kendi sınırlarını zorlamaktadır.

Şimdi ise, burun estetiği ameliyatları yapan cerrahlar, burun kemiklerinin düzeltilmesinde geleneksel rinoplasti araçları yerine daha kesin ve doğru sonuçlar ortaya koyan ultrasonik aletler kullanmaktadır.

Ultrasonik kemik aspiratörü

Kemikleri alma veya şekillendirmede çevredeki zarlara, sinirlere, damarlara, kemik hücrelerine ve dokuya zarar vermeyen ses dalgalarını kullanmaktadır. Bu cihazlar, cerrahların minimal bozuklukları, asimetrileri düzeltmelerine ve burun deviasyonu gibi majör deformasyonların giderilmesine de yardımcı olur. Aslında ultrasonik kemik aspiratörü, beyin cerrahisi ve ortopedik cerrahi için geliştirilmiştir. Çünkü çevredeki dokulara zarar vermeden küçük kemik parçalarının çıkarılmasını sağlar. Bu cihaz çok az ısı üretir ve sulama ve emmeyi (vakumlama) birlikte kullanır.

BURUN ESTETİĞİ

ÖNCESİ & SONRASI

Hepsini gör

Ultrasonik Rinoplasti

Jewel D. Greywoode, M.D., and Edmund A. Pribitkin, M.D., from the Thomas Jefferson University Hospital, Philadelphia, burun estetiği yapılan 103 hastayı incelediler. Ultrasonik kemik aspiratörü hem geleneksel prosedürler hem de estetik iyileştirmeler için kullanıldı. Ultrasonik cihazla kıkırdak tedavisi ile doku hasarı tedavi edilmeyen kıkırdaklar birlikte değerlendirildi. Yapılan çalışmalarda, yapısal ve kozmetik sonuçlar açısından hastalar normal veya önemli bir gelişmeler gösterdi. Eğer ultrasonik veya geleneksel rinoplasti / burun estetiği ameliyatı ile ilgileniyorsanız, doktorunuz ile irtibata geçerek randevu alabilir veya ameliyat olabilirsiniz.

Burun Estetiği

ÖNCESİ
SONRASI

VİDEO

HEPSİNİ GÖR
SSS

No data available

logo